5 zabiegów kosmetycznych, które Cię odmłodzą!
Opublikowano: 06 Maj 2022
Nie sposób wygrać z czasem, ale można spowolnić jego upływ – przynajmniej w kontekście zmian w wyglądzie. Zdrowy tryb życia, prawidłowe odżywianie i regularne ćwiczenia nie tylko pozwolą Ci zachować zdrowie, ale także sprawią, że będziesz wyglądać o kilka lat młodziej. I to bez użycia skalpela.
Możesz też sięgnąć po profesjonalne zabiegi kosmetyczne, dzięki którym Twoja skóra zachowa młodzieńczy i promienny wygląd. Od mikrodermabrazji i peelingów chemicznych po zastrzyki kolagenowe – istnieje wiele dostępnych opcji, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony wygląd.
W tym artykule poznasz 5 sprawdzonych sposobów na to, by wyglądać młodziej. Każdy z nich ma swoje niepodważalne zalety, a krótka charakterystyka wybranych metod ułatwi Ci ostateczny wybór. A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o wybranych zabiegach, to koniecznie sprawdź nasze inne wpisy blogowe, w których poruszamy te tematy.
Mikrodermabrazja korundowa
Mikrodermabrazja korundowa to doskonały zabieg złuszczający, który jest pomocny w redukcji zmarszczek i przebarwień, odblokowywaniu porów czy wzmocnieniu elastyczności skóry. Ta metoda jest mocniejsza od mikrodermabrazji diamentowej, dzięki czemu umożliwia redukcję bardziej zaawansowanych problemów skórnych.
Można ją także stosować do wygładzania skóry, zmniejszania blizn potrądzikowych i ciemnych plam oraz wyrównywania struktury skóry. Ten rodzaj dermabrazji staje się coraz popularniejszy, ponieważ daje łatwo zauważalne efekty.
Zabieg jest szybki i w większości przypadków bezbolesny, a rezultaty są widoczne już po kilku krótkich sesjach. Co więcej, większość osób może wrócić do swoich codziennych zajęć jeszcze tego samego dnia – trzeba jedynie zastosować się do krótkiej listy przeciwskazań (m.in. unikanie promieni słonecznych, chloru itd.).
Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, od jednego razu do trzech miesięcznie, w zależności od rodzaju i stanu skóry.
Infuzja tlenowa
Zabieg ten jest podobny do mikrodermabrazji, ale zamiast kryształków wykorzystuje się w nim tlen pod wysokim ciśnieniem, który złuszcza martwy naskórek, a jednocześnie przenika do głębszych warstw skóry i ją odżywia. Ten zabieg kosmetyczny jest stosowany w leczeniu trądziku i poprawie struktury skóry: spłyca zmarszczki, poprawia napięcie skóry, dzięki czemu wzmacnia owal twarzy, redukuje przebarwienia.
Podczas zabiegu tlen jest wtłaczany w skórę, złuszczając jej wierzchnią warstwę, a jednocześnie głęboko ją nawilżając, naprawiając uszkodzenia i poprawiając jej ogólną strukturę. Dzięki temu skóra staje się wygładzona, kontur twarzy się wyostrza, a powszechne problemy (drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe czy rozszerzone pory) stają się mniej widoczne.
Zabieg ten jest zalecany dla wszystkich rodzajów skóry, ale jest szczególnie korzystny w przypadku cery suchej i wrażliwej. Procedura jest bezbolesna i nieinwazyjna, a najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie serii zabiegów (5-10 w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta).
Mezoterapia mikroigłowa
Zabiegi mezoterapii igłowej są jednymi z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, które można wykonać w większości salonów urody. Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który służy poprawie wyglądu cery poprzez zwiększenie przepływu krwi i dostarczanie produktów pielęgnacyjnych bezpośrednio do głębszych warstwa za pomocą mikroigieł.
Podczas zabiegu odpowiedni preparat, taki jak witamina C czy kwas hialuronowy, jest wstrzykiwany w skórę za pomocą bardzo cienkich igieł. Mikroigły mają długość zaledwie 1-5 mm i są mniej więcej wielkości mieszka włosowego. Dzięki temu mogą być wprowadzane w skórę na określoną głębokość, w zależności od pożądanego efektu.
Mezoterapia igłowa może być stosowana w leczeniu wielu różnych chorób skóry, takich jak trądzik, zmarszczki, cellulit, wypadanie włosów, rozstępy i wiele innych. Doskonale sprawdza się również w zabiegach odmładzających, ponieważ przyspiesza produkcję kolagenu, co przekłada się na widoczne odmłodzenie skóry.
Oczywiście, aby zauważalnie odmłodzić skórę za pomocą mezoterapii igłowej należy przeprowadzić serię zabiegów w odstępie maksymalnie 2 tygodni pomiędzy każdym z nich.
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to popularny i małoinwazyjny zabieg złuszczający, który wykorzystuje fale dźwiękowe do usuwania martwych komórek skóry i poprawy jej ogólnego wyglądu. Procedura zabiegowa jest łagodna i skuteczna, a czas jej trwania krótki, dzięki czemu jest to jedna z tych metod, która przeniosła się z salonów kosmetycznych do zacisza domowego.
Peeling można stosować na twarzy, szyi, klatce piersiowej, rękach i innych obszarach ciała. Uważa się, że jest on szczególnie skuteczny w zmniejszaniu widoczności zmarszczek, plam starczych i innych oznak starzenia się skóry, a także w walce z trądzikiem czy rozszerzonymi porami.
Już po pierwszym zabiegu skóra jest oczyszczona, dzięki czemu prezentuje się świeżo, ale działanie peelingu kawitacyjnego można wzmocnić poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów. Dzięki oczyszczeniu skóry z martwego naskórka substancje aktywne lepiej się wchłaniają, co przekłada się na ich efektywniejsze działanie.
Kwasy
Kwasy są powszechnie stosowane w zabiegach kosmetycznych w celu poprawy wyglądu skóry. Istnieje wiele różnych kwasów, które można stosować.
Najpopularniejsze kwasy stosowane w zabiegach kosmetycznych to kwas glikolowy, kwas mlekowy i kwas salicylowy. Kwas glikolowy jest najskuteczniejszy w poprawie wyglądu skóry, ale może też być najbardziej drażniący. Kwas mlekowy jest mniej skuteczny, ale znacznie łagodniejszy dla skóry. Z kolei kwas salicylowy plasuje się gdzieś pomiędzy nimi – jest umiarkowanie skuteczny i umiarkowanie drażniący.
Zabiegi kosmetyczne z użyciem kwasów mogą poprawić wygląd skóry, odblokowując pory i redukując zmarszczki. Mogą one również pomóc w leczeniu trądziku, zmniejszając stan zapalny i zabijając bakterie.
Kwasy na twarz to nie tylko zabiegi oczyszczające, ale również zabiegi odmładzające, zwłaszcza gdy połączy się je z innymi metodami (np. kawitacja).
Inne zabiegi kosmetyczne, które odmłodzą skórę twarzy
Widoczne zmarszczki w okolicach oczu, rozmycie owalu twarzy, zaskórniki czy przebarwienia to niejedyne problemy skórne, które pojawiają się wraz wiekiem. Niedoskonałości mogą być uzależnione także od trybu życia, diety czy stanu zdrowia, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wizyta w salonach kosmetycznych i konsultacja stanu skóry z profesjonalistą, który dobierze najlepszą metodę zabiegową do Twoich indywidualnych potrzeb.
Być może w danym przypadku najlepiej sprawdzi się laser frakcyjny lub zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe. Może długotrwałe efekty przyniesie seria zabiegów z kwasami lub po prostu zmiana codziennych kosmetyków pielęgnacyjnych. Najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość, przestrzegać zaleceń i cieszyć się tym procesem. W końcu piękno pochodzi z wnętrza.