Zadzwoń: +48 606 756 745
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
moc-urody-uzupelnienie-grafik-7.png

Hydrabrazja, czyli mikrodermabrazja wodna

Opublikowano: 23 Luty 2020

Hydrabrazja, mikrodermabrazja wodna

Hydrabrazja, zwana też mikrodermabrazją wodną to popularny zabieg oczyszczający i nawilżający skórę. Można go wykonać w większości salonów kosmetycznych i warto się na to zdecydować, ponieważ efekty widoczne są natychmiastowo. Co więcej, jest to praktycznie bezbolesny zabieg, dzięki czemu z jego dobrodziejstw mogą korzystać także osoby o niskim progu bólu. Jakie zalety ma jeszcze hydrabrazja? O tym można dowiedzieć się z naszego artykułu. Zapraszamy więc do czytania.

Czym jest zabieg mikrodermabrazji wodnej?

Hasło "mikrodermabrazja" pojawia się w tej nazwie nieprzypadkowo, gdyż hydrabrazja to po prostu jej lżejszy, wodny odpowiednik. Podczas zabiegu wykorzystuje się aktywne cząsteczki wody do łagodnego oczyszczania skóry twarzy, a całość przypomina delikatny masaż, co dodatkowo relaksuje i uspokaja klienta. To właśnie całkowita bezinwazyjność mikrodermabrazji pozwala na jej wykonywanie na każdym rodzaju cery, bez względu na jej typ. Dzięki temu z uroków tego zabiegu mogą korzystać osoby zmagające się z trądzikiem, widocznymi naczynkami czy wyjątkowo delikatną bądź suchą skórą. Co więcej, hydrabrazja ułatwia walkę z tymi problemami, a systematyczne jej wykonywanie skutkuje piękną, promienną i pełną blasku cerą.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji wodnej?

Zabieg hydrabrazji najlepiej przeprowadzić w sprawdzonym salonie kosmetycznym, ponieważ całość opiera się na wykorzystaniu specjalnych głowic z pierścieniami ściernymi. Grubość pierścieni uzależniona jest od grubości naskórka, a tę powinna określić kosmetyczka. Sam zabieg podzielony jest na kilka części i jego czas może wynosić od kilkudziesięciu minut do lekko ponad godziny. Pierwszy etap polega na przygotowaniu skóry do peelingu wodnego, czyli jej odpowiedniego oczyszczenia z makijażu, kremów i innych preparatów codziennego użytku. Następnie twarz zostaje poddana peelingowi chemicznemu, a dopiero na samym końcu hydrabrazji. Woda pod ciśnieniem złuszcza warstwę rogową naskórka, ale ma również działanie łagodzące, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Odczuwalne pieczenie również jest mniejsze niż przy mikrodermabrazji, co jest jednym z powodów dużej jej dużej popularności.

Pielęgnacja po zabiegu

Efekty mikrodermabrazji są widoczne już po pierwszym zabiegu, gdyż można zauważyć znaczne wyciszenie i mocne nawilżenie skóry. Wygładzenie zmarszczek oraz ujednolicenie koloru cery pojawia się zazwyczaj po kilku zabiegach, jednak tutaj wiele zależy od stanu skóry przed rozpoczęciem całego procesu. Co ważne, poprzez starcie warstwy rogowej naskórka dociera się do skóry właściwej, co zwiększa wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków, warto więc w tym czasie postawić na sera i balsamy wysokiej jakości, które przedłużą i wzmocnią pozytywne efekty. Ewentualnymi skutkami ubocznymi mikrodermabrazji może być delikatne zaczerwienienie twarzy, jednak znika ono maksymalnie po dwóch dniach. Mimo wszystko należy pamiętać o stosowaniu kremów ochronnych z filtrem UV przez co najmniej tydzień po zabiegu, gdyż przez ten okres skóra jest wrażliwsza na działanie słońca.

Efekty zabiegu

Mimo tego, iż mikrodermabrazja wodna jest łagodnym zabiegiem, to jej efekty są zaskakująco pozytywne. Już za pierwszym razem widać wyraźną poprawę kondycji i stanu skóry, w tym jej nawilżenie zmniejszenie widoczności płytszych zmarszczek oraz jaśniejszych blizn. Jednakże zazwyczaj poleca się przeprowadzenie serii zabiegów, co daje długotrwałe efekty. Należą do nich m in.:

  • poprawa elastyczności skóry,
  • wzmocnienie naczynek,
  • spłycenie zmarszczek,
  • zwiększenie wchłaniania składników aktywnych z serum i kosmetyków,
  • dodanie skórze blasku,
  • odblokowanie porów łojowych,
  • dotlenienie,
  • wyciszenie skóry, co pomaga w walce z różnymi jej chorobami (np. trądzik),
  • ujednolicenie koloru skóry,
  • odświeżenie cery.

 

Mikrodermabrazja wodna jest bezbolesna i nieinwazyjna, więc można ją wykonywać na dowolnej partii ciała, a uzyskane efekty końcowe będą podobne do tych opisanych powyżej. Śmiało więc można stwierdzić, że jest to wyjątkowo uniwersalny zabieg, który warto wprowadzić w swój harmonogram kosmetyczny.

Cena zabiegu hydrabrazji

Całkowity koszt hydrabrazji uzależniony jest od wielu czynników. Po pierwsze każdy salon kosmetyczny będzie miał trochę inny cennik, ale z naszego doświadczenia wynika, że ceny zaczynają się od stu złotych. Oczywiście do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć koszt ewentualnych maseczek, masażu i innych zabiegów, które mają na celu wzmocnienie i przedłużenie pozytywnych efektów. Dodatkowo ostateczna cena wzrośnie przy zakupie odpowiednich preparatów do pielęgnacji. W przypadku serii kilku zabiegów całościowy koszt jest zazwyczaj niższy niż suma tychże liczonych pojedynczo, jednak szczegóły zależą od konkretnych salonów urody.

Mikrodermabrazja wodna - przeciwwskazania

Jak wielokrotnie wspominaliśmy, mikrodermabrazja wodna jest bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym zabiegiem, jednak istnieją przeciwwskazania do jej wykonywania. Na szczęście ich lista jest wyjątkowo krótka:

  • stany zapalne skóry - w tym przypadku hydrabrazja może zostać przeprowadzona dopiero po całkowitym wyleczeniu problemów,
  • zabiegi chirurgiczne - na mikrodermabrazję można się zdecydować mniej więcej po 8 tygodniach po przeprowadzonym zabiegu, bądź operacji,
  • zranienia lub uszkodzenia skóry - zabieg jest możliwy po ich zupełnym zaleczeniu,
  • znamiona, blizny, naczyniaki itd. - wykonanie zabiegu warto wcześniej skonsultować ze swoim lekarzem,
  • nowotwór (szczególnie rak skóry) - tutaj kategorycznie odradza się przeprowadzania zabiegu, gdyż nawet jego delikatne działanie mogłoby przynieść negatywne i nieprzewidywalne skutki.

 

Hydrabrazja to łagodny zabieg złuszczający, jednak przed jego pierwszym wykonaniem kosmetyczka powinna przeprowadzić wywiad, aby jak najlepiej dobrać parametry do typów skóry lub jej problemów.

Hydrabrazja - podsumowanie

Hydrabrazja to delikatny i bezinwazyjny zabieg, który jest przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry. Częstotliwość i siła zabiegów powinna być indywidualnie dostosowana do klienta, jednak już po pierwszym razie widać pozytywne zmiany w kondycji i stanie cery. Zwiększa się przede wszystkim poziom elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek i blizn oraz wyrównuje się jej koloryt. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku, jednak przez kilka dni po jego przeprowadzeniu trzeba pamiętać o kremach z wysokim filtrem UV.