Zadzwoń: +48 606 756 745
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
moc-urody-uzupelnienie-grafik-1.png

Oczyszczanie wodorowe twarzy

Opublikowano: 23 Wrzesień 2020

Oczyszczanie wodorowe twarzy

Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele interesujących nowinek, dzięki którym walka o piękny i młodzieńczy wygląd skóry jest znacznie łatwiejsza. Jednym z ostatnich hitów jest tzw. oczyszczanie wodorowe, czyli bezinwazyjny i dogłębnie oczyszczający zabieg. Jak przebiega i jakie korzyści może przynieść naszej skórze? Tego dowiesz się z naszego najnowszego wpisu na bloga. Podpowiemy również, jak się do niego przygotować i przede wszystkim, kto może skorzystać z zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy, bo istnieje krótka lista przeciwwskazań do jego wykonywania. Jeśli jesteś zainteresowana takim zabiegiem, zarówno jako klientka, jak i kosmetyczka, to koniecznie zapoznaj się z całością wpisu.

Co to jest oczyszczanie wodorowe?

Wodorowe oczyszczanie twarzy to jeden zabieg, który łączy w sobie kilka innych rozwiązań technologicznych. Mamy tutaj m.in. hydrobrazję, czyli wprowadzanie substancji aktywnych (mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru) w głębokie warstwy skóry elektroporację, ultradźwięki oraz peeling. Co ważne, jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny, a przez to bezbolesny, ponieważ cząsteczki wodoru zostają wprowadzone za pomocą strugi wody pod wysokim ciśnieniem, gdzie następuje neutralizacja wolnych rodników, co opóźnia procesy starzenia. Z kolei impulsy elektryczne wytwarzane w czasie zabiegu skutkują powstawaniem mikrokanalików, przez które są transportowane substancje odżywcze. W ten sposób składniki aktywne docierają głębiej i szybciej, więc skóra staje się lepiej odżywiona oraz mocno nawilżona. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiastowo, ponieważ poza działaniem wewnętrznym dochodzi także do usunięcia martwego naskórka, czyli do peelignowania skóry.

Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego?

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy (ale także skóry szyi oraz dekoltu) jest dość zaawansowany, dlatego dzieli się zwyczajowo na 4 etapy. Ich liczba może się różnić w zależności od źródeł, jednak tutaj skupiamy się na samym zabiegu, z pominięciem etapu przygotowawczego (wywiadu kosmetycznego w salonie) oraz oczyszczenia skóry z pozostałości kremów i makijażu.

ETAP PIERWSZY

Nazwa samego zabiegu pochodzi od pierwszego etapu, który polega właśnie na oczyszczaniu wodorowym i eliminacji wolnych rodników. Dzieje się to dzięki mikroskopijnym cząsteczkom aktywnego wodoru, które zostają wprowadzone w głąb skóry za pomocą wody pod silnym ciśnieniem. To właśnie wtedy następuje wspomniana już neutralizacja wolnych rodników, czyli ich eliminacja. Co więcej, wodór uznawany jest za silny antyoksydant, więc ma mocne działanie przeciwstarzeniowe, co skutkuje odmłodzeniem skóry.

ETAP DRUGI

Drugi etap to peeling, czyli usunięcie martwego naskórka. W przypadku zabiegu oczyszczania wodorowego stosuje hydropeeling, czyli wspomnianą już wodę pod ciśnieniem. Dzięki temu można w bezbolesny sposób pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń i jednocześnie udrożnić mikrokanaliki, co sprzyja transportowaniu innych substancji odżywczych (np. z maseczek) w głębokie warstwy skóry. Zabieg jest nie tylko bezinwazyjny, ale wręcz przyjemny i daje natychmiastowo widoczne rezultaty.

ETAP TRZECI

W trzecim etapie można odpowiednio dotlenić skórę, dzięki jej wcześniejszemu oczyszczeniu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dokonuje się tego za pomocą specjalnej głowicy podciśnieniowej, która dosłownie wtłacza tlen w głąb skóry, dzięki czemu staje się nie tylko odżywiona, ale również wygładzona.

ETAP CZWARTY

Tą część nazywana jest laminacją, a skojarzenie jest jak najbardziej słuszne, ponieważ dochodzi tutaj do "laminacji" skóry dzięki infuzji wodorowej. Rozprowadzony w ten sposób preparat pielęgnacyjny, tworzy na skórze niewidzialną warstwę ochronną, co zabezpiecza ją przed ponownym namnażaniem się wolnych rodników.

W wielu przypadkach na etapie czwartym zostaje zakończony zabieg oczyszczania wodorowego, ale w celu wzmocnienia jego pozytywnych efektów można pokusić się o jego rozszerzenie o kolejne dwa bądź trzy etapy. Należą do nich:

ETAP PIĄTY

W piątym kroku dochodzi do wtłaczania substancji aktywnych z podanych wcześniej maseczek lub kremów w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu wzmacnia się ich działanie, co daje znacznie lepsze i przede wszystkim trwalsze rezultaty, gdyż składniki odżywcze działają ze zdwojoną mocą: od wewnątrz i od zewnątrz.

ETAP SZÓSTY

Po maksymalnym oczyszczeniu skóry oraz jej nawilżeniu i odżywieniu warto postawić na liftingujący zabieg skóry. W tym przypadku wykorzystuje się bipolarne fale radiowe, które obkurczają włókna kolagenowe, co daje efekt wygładzenia skóry i powstrzymuje procesy starzenia się skóry.

ETAP SIÓDMY

Ostatni etap jest bardzo opcjonalny, ale jest równocześnie ciekawym dodatkiem do zabiegu. Chodzi mianowicie o masaż zimną głowicą, co pozwala uspokoić skórę po wcześniejszych działaniach oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia i sprawia, że wrażenia związane z oczyszczaniem wodorowym są jeszcze przyjemniejsze.

Kiedy warto zdecydować się na oczyszczanie wodorowe?

Chociaż zabieg oczyszczania wodorowego jest stosunkowo nową metodą, to zdążył już zyskać spore grono fanek. Nic dziwnego, ponieważ jest stosunkowo tani i daje natychmiastowe efekty. A kiedy warto się na niego zdecydować? Okazuje się, że lista wskazań jest całkiem spora i należą do niej:

  • sucha, szara i zmęczona cera,
  • cera trądzikowa.
  • nadmierna produkcja sebum,
  • problem z zaskórnikami (otwartymi i zamkniętymi),
  • nierównomierny koloryt skóry,
  • cera naczynkowa,
  • skóra wymagająca dogłębnego oczyszczenia, nawilżenia i odżywienia (np. po zimie lub w skutek nadmiernego wysuszenia od słońca),
  • cera problematyczna,
  • cera z oznakami starzenia się skóry (zmarszczki, luźna skóra).

 

Na oczyszczanie wodorowe można się zdecydować także profilaktycznie w celu odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. W razie wątpliwości warto obejrzeć galerię zdjęć "oczyszczanie wodorowe przed i po" albo "oczyszczanie wodorowe efekty", bo fotografie mówią same za siebie. Twarz, szyja, dekolt nabierają równomiernego i zdrowego kolorytu, stają się odżywione oraz nawilżone i przede wszystkim wyglądają młodziej.

Przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonywania zabiegu? Okazuje się, że tak, ale ich lista jest stosunkowo krótka. Największymi przeszkodami jest ciąża, karmienie piersią, zaognione stany zapalne (np. aktywna opryszczka) oraz choroby nowotworowe. Oczywiście, przed wykonaniem zabiegu należy koniecznie umówić się na wywiad ze swoją kosmetyczką, która sprawdzi stan skóry oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Dlatego zalecamy szczerość podczas takich rozmów, bo pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek w późniejszym czasie. W razie niemożności wykonania zabiegu można umówić się na inny termin lub skorzystać z innych rozwiązań.

Oczyszczanie wodorowe - szkolenie

Chociaż oczyszczanie wodorowe cieszy się coraz większą popularnością, to nadal niewiele salonów kosmetycznych je wykonuje. A szkoda, bo jest to zabieg rewolucyjny, który zdecydowanie poprawia stan skóry. Dlatego też oferujemy usługę szkolenia z oczyszczania wodorowego. Szkolimy ludzi na terenie całej Polski i osobiście dojeżdżamy do każdego salonu. Dlatego jeśli chcesz rozszerzyć swoją ofertę o taki zabieg, to koniecznie daj nam znać.

A, co jeśli prowadzisz salon kosmetyczny poza granicami kraju albo z powodu obostrzeń nie masz możliwości przeprowadzenia szkolenia u siebie? Żaden problem, ponieważ organizujemy także szkolenia online. Szybko, łatwo i skutecznie. Bez względu na wybór opcji szkolenia z oczyszczania wodorowego uzyskasz od nas certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności.

Dodatkowo dajemy 2-letnią gwarancję na nasz sprzęt, bezpłatne konsultacje ze specjalistami, serwis urządzeń oraz możliwość rozratowania płatności. Jeśli więc jesteś zainteresowania taką współpracą, to czekamy na informacje od Ciebie.