Do czego służy plazma kosmetyczna?
Do czego służy plazma kosmetyczna?

Do czego służy plazma kosmetyczna?

Współczesne wyposażenie gabinetów kosmetycznych pozwala zadbać o dosłownie każdy milimetr ciała i pokonać wiele problemów skórnych. Zmarszczki, trądzik, przebarwienia czy blizny od dawna nie stanowią już problemu. Wprost przeciwnie – liczba dostępnych zabiegów i ich przystępne ceny umożliwiają częste wizyty u kosmetyczki i łatwe korygowanie różnych niedoskonałości.

Ciekawym urządzeniem, o którym warto wspomnieć jest z pewnością plazma kosmetyczna. Za jej pomocą można modelować owal twarzy, usunąć blizny, przebarwienia, a nawet znamiona, zaaplikować substancje odżywcze i co najważniejsze przeprowadzić bezinwazyjny lifting powiek. Jest to więc urządzenie wielofunkcyjne, za pomocą którego można przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od potrzeb klientek.

Lifting powiek i odmłodzenie okolic oczu

Według badań ludzie zwracają ogromną uwagę na oczy. Mówi się, że są one zwierciadłem duszy, więc jako takie powinny mieć piękną oprawę. Regulacja brwi, henna i zabiegi kosmetyczne na rzęsy to norma, jednak tzw. „opadające powieki” oraz „worki pod oczami” mogą zepsuć cały efekt. Niestety tego problemu nie zakryje makijaż, ani najlepsze kosmetyki, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga odpowiedniego podejścia.

Jeszcze kilka lat temu rozwiązaniem była chirurgia plastyczna. Był to zabieg drogi, bolesny i przede wszystkim inwazyjny, gdyż wymagał użycia skalpela. Na szczęście rozwój technologii przyniósł inne metody, w tym plazmę kosmetyczną, za pomocą której można unieść powiekę oraz zlikwidować „worki pod oczami” w sposób bezpieczny i znacznie bardziej przyjemny. Co ważne efekty utrzymują się bardzo długo, bo nawet do 3-4 lat.

Jak działa plazma kosmetyczna?

Plazma kosmetyczna to stosunkowo niewielkie urządzenie, które z powodzeniem można postawić nawet w małych gabinetach. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna, jednak wymaga sporej precyzji i skupienia, szczególnie przy wykonywaniu zabiegu w okolicy oczu.

Za pomocą specjalnej końcówki aplikuje się zjonizowany gaz, który po zetknięciu ze skórą ściąga ją i jednocześnie pobudza procesy regeneracji. Regeneracja naskórka i jego obkurczenie w miejscu przyłożenia urządzenia sprawiają, że powieki stają się uniesione. Ogromną zaletą tej metody jest jej bezinwazyjność, ponieważ zabieg nie uszkadza wierzchniej warstwy skóry.

Efekty po użyciu plazmy kosmetycznej

Jak wspomniano wyżej efekty utrzymują się nawet przez kilka lat. Pozytywne zmiany widoczne są już po pierwszy zabiegu, a dla ich wzmocnienia zaleca się przeprowadzenia 2 lub 3 zabiegów w odstępie mniej więcej miesiąca. Sam zabieg trwa tylko kilkadziesiąt minut i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Również w przypadku innych problemów skórnych użycie plazmy kosmetycznej daje spektakularne efekty. Wybielenie blizn i przebarwień oraz wzmocnienie owalu twarzy natychmiastowo odejmuje klientkom lat i poprawia ich samopoczucie. A to jest przecież w tym wszystkim najważniejsze.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl