Kosmetyki Pielęgnacyjne – Kosmeceutyki

Kosmeceutyki to nie są zwyczajne kosmetyki pielęgnacyjne, ale preparaty, które wyniosły dbałość o skórę na zupełnie nowy poziom. Łączą one w sobie najlepsze cechy tradycyjnych kosmetyków, czyli przyjemny zapach i konsystencję oraz właściwości oczyszczające z farmaceutykami, które pozwalają skutecznie zwalczyć różne choroby skórne. Stąd też wzięła się ta nazwa, ponieważ kosmeceutyki to bezpośrednie połączenie dwóch tych produktów: kosmetyków i farmaceutyków. Została ona wymyślona już w latach 70. ubiegłego wieku, ale dopiero od niedawna kosmeceutyki zyskują należną popularność.

Dwa w jednym, czyli pielęgnacja i leczenie

Jak nazwa i definicja wskazują, kosmeceutyki służą przede wszystkim pielęgnacji, a przy tym posiadają pewne właściwości lecznicze. Zdecydowana większość z nich skupia się na standardowych problemach skórnych, w tym na walce z trądzikiem, zmarszczkami, przebarwieniami lub bliznami. Ich niewątpliwą siłą jest połączenie prozdrowotnych właściwości z tymi typowo oczyszczającymi, dzięki czemu mogą być stosowane codziennie. A to potęguje ich pozytywne działanie i pozwala osiągnąć pożądane rezultaty znacznie szybciej i przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków (cena zbliżona do klasycznych kosmetyków) oraz czasu (poranna i wieczorna toaleta).

Kosmeceutyk kontra zwykły kosmetyk

Kosmeceutyki to takie podrasowane kosmetyki, które nie tylko leczą różnorakie problemy skórne, ale również lepiej oczyszczają i pielęgnują skórę. Wynika to z samego założenia preparatu, ponieważ wyłącznie dobrze oczyszczona skóra może zostać poddana właściwemu leczeniu. W związku z tym takie produkty nie są dostępne w zwykłych drogeriach. Większość z nich można znaleźć głównie w renomowanych sklepach internetowych, które starannie dobierają swój asortyment. W naszym sklepie online znajdziesz kilkadziesiąt różnych produktów, dzięki którym stworzysz kompleksowy zestaw pielęgnacyjny.

Kosmetyki Pielęgnacyjne - Kosmeceutyki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl