Makijaż permanentny
Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Nie powinno to dziwić, ponieważ lista jego zalet jest imponująca: szybkie rezultaty, stosunkowo niewielka cena i długotrwały efekt, który może utrzymywać się nawet przez kilka lat. Dodajmy do tego duże bezpieczeństwo zabiegu oraz jego walory estetyczne, a przekonamy się dlaczego jest on tak popularny. Jednak na czym tak naprawdę polega makijaż permanentny, ile kosztuje i jak należy zadbać o skórę przed i po zabiegu? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, którego głównym celem jest podkreślenie urody ust, oczu oraz brwi. Są to kluczowe partie twarzy, których odpowiedni wygląd znacząco wpływa na ogólną prezencję, dlatego warto szczególnie zadbać o te newralgiczne miejsca. Wystarczy drobna zmiana, np. kreska na górnej powiece lub wzmocnienie zarysu warg, aby nadać całości wyrazistszego charakteru.

Makijaż permanentny może być także doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, ponieważ świetnie maskuje drobne problemy skórne, takie jak: blizny, przebarwienia lub ubytki skórne. Naturalna pigmentacja zatuszuje problematyczne miejsca, odświeży ogólny wygląd twarzy i sprawi, że na kilka lat będzie można zapomnieć o szpecących defektach urody.

Na czym polegają zabiegi makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny można porównać do wykonywania tatuażu, gdyż idea obu zabiegów jest podobna. Proces polega na delikatnym nakłuwaniu ciała i wprowadzeniu pigmentu w głąb naskórka. Jednakże, takie zabiegi kosmetyczne są mniej inwazyjne, niż tatuowanie, zdecydowanie mniej bolesne, ale również mniej trwałe, chociaż ten ostatni punkt powinien być zaliczony do zalet. Trendy urodowe zmieniają się wraz z upływem czasu, a makijaż permanentny może być usunięty, skorygowany lub powtórzony według nowych zaleceń i preferencji, dzięki czemu mamy pewność, że będzie on zawsze na czasie.

Zabieg wykonuje się za pomocą miniaturowych igieł jednorazowego użytku. Wprowadzają one pigment, o kolorze zbliżonym do odcienia naszej skóry, na głębokość około 0.3-0.5 mm. Delikatny naskórek w okolicy oczu i ust może wymagać znieczulenia. W tym celu stosuje się odpowiednie kremy, które nałożone miejscowo niwelują ewentualny dyskomfort. Dzięki temu zabiegi makijażu permanentnego są praktycznie bezbolesne, co jest jednym z powodów ich dużej popularności. Ponadto po wykonanym makijażu nakładane są specjalne kompresy lub maski relaksujące, których zadaniem jest złagodzenie ewentualnego zaczerwienienia czy opuchnięcia skóry.

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Czy makijaż permanentny jest odpowiedni dla każdej kobiety? I tak i nie. Z pewnością pozwoli on każdej kobiecie poczuć się pewnie w swojej skórze i zaoszczędzić przez lata mnóstwo pieniędzy oraz czasu. Taki niezmywalny makijaż prezentuje się nieskazitelnie w różnych warunkach - na basenie, saunie, podczas tanecznej zabawy, rano zaraz po przebudzeniu. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów straciły naturalne włosy (np. po chemioterapii lub po przebytej chorobie) albo cierpią na alergie, które nie pozwalają im się malować (np. uczulenie na poszczególne składniki kosmetyków). Makijaż permanentny sprawdzi się też w przypadku osób zapracowanych i nie mających czasu na codzienne malowanie się.

Niestety, jest też druga strona medalu i istnieje krótka lista przeciwwskazań do wykonywania tego typu zabiegów. Na makijaż permanentny nie mogą się zdecydować kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie zaleca się go również w przypadku cukrzycy, łuszczycy, różnego typu infekcji oraz w czasie przyjmowania sterydów i silnych leków. Przed zabiegiem powinna być przeprowadzona konsultacja z profesjonalną kosmetyczką w celu ewentualnego wykluczenia przeciwwskazań.

Jak przygotować się do wykonania makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny nie wymaga specjalnych przygotowań. Oczywiście poza wyborem odpowiedniego salonu bądź centrum kosmetycznego. Warto wcześniej sprawdzić wszystkie informacje nt. zabiegu za pomocą strony internetowej danego salonu lub bezpośrednio na miejscu. Strona główna takiego centrum powinna mieć zakładkę "galeria", w której można przeglądnąć zdjęcia z dotychczasowych zabiegów wykonywanych w danym miejscu. Ponadto profesjonalna linergistka, czyli osoba wykonująca makijaż permanentny powinna przeprowadzić wywiad podczas pierwszej wizyty. Pozwoli to nie tylko wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, ale również poznać wymagania i preferencje klientki.

Przed właściwym zabiegiem wykonuje się także makijaż kosmetyczny oczu i ust. Ma to na celu przede wszystkim pokazanie, jak będzie wyglądał efekt finalny. Na tym etapie możliwe jest jeszcze wprowadzenie zmian, tak aby makijaż jak najlepiej odpowiadał potrzebom klientki. Wyróżnia się makijaz permanentny całościowy lub poszczególnych partii, w tym:

  • makijaz permanentny brwi,
  • makijaż permanentny ust,
  • makijaż permanentny oczu.

 

Każda z opcji ma za zadanie podkreślenie naturalnej urody kobiety, skorygowanie ewentualnych niedoskonałości i zapewnienie maksimum zadowolenia z zabiegu.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Zabiegi makijażu permanentnego mogą bardzo różnić się cenowo, w zależności od salonu, stanu cery przed zabiegiem oraz stopnia skomplikowania samego makijażu, czyli ilości wykonywanych "poprawek". Oczywiście, makijaż permanentny ust lub brwi permanentne będą tańsze, niż zabieg wykonywany na całej twarzy. Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych za pojedyncze wypełnienie np. ust, do nawet dwóch tysięcy za całość. Do ogólnych kosztów należałoby jeszcze doliczyć późniejsze ewentualne poprawki oraz kosmetyki do pielęgnacji cery po zabiegu. Warto rozważyć wybór centrum wyposażonego w sklep, w którym automatycznie zakupimy niezbędne preparaty polecane przez kosmetyczkę. Trzeba pamiętać, że skóra po zabiegu będzie się złuszczać i mogą pojawić się drobne strupki, więc należy ją odpowiednio nawilżać dobrymi kremami i tonikami.

Chociaż makijaż permanentny mógłby się wydawać kosztownym wydatkiem, to warto zaznaczyć, że jego trwałość może sięgać nawet 5 lat. Przez tak długi czas odpadają koszty zabiegów kosmetycznych na brwi, oczy i usta oraz zakupów odpowiednich kosmetyków do ich malowania. Dla każdej kobiety jest to z pewnością opłacalna inwestycja, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę wzrost pewności siebie i poczucie świetnej prezencji w każdych warunkach.

 

Zobacz nasze urządzenia do makijażu permanentnego

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl