Peeling kawitacyjny w warunkach domowych: jak go wykonać? Urządzenia do peelingu kawitacyjnego.
Peeling kawitacyjny w warunkach domowych: jak go wykonać? Urządzenia do peelingu kawitacyjnego.

Peeling kawitacyjny w warunkach domowych: jak go wykonać? Urządzenia do peelingu kawitacyjnego.


Peeling kawitacyjny jest rodzajem zabiegu, który oferują nam niemal wszystkie salony kosmetyczne. Kawitacja to nic innego jak zjawisko fizyczne, które powstaje pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Zobacz więc, jak samodzielnie wykonać go u siebie w domu i oczyścić swoją twarz.


Kawitacja opiera się na przemianie fazy ciekłej w fazę gazową. Przechodzące przez urządzenie ultradźwięki zderzają się ze zwilżoną skórą twarzy. Powoduje to wytworzenie mikroskopijnie małych pęcherzyków gazu na naszej skórze. Zmianie ulega również ciśnienie, co prowadzi do kolejnych reakcji- rozbicia wiązań pomiędzy martwymi komórkami warstwy rogowej naskorka, co z kolei doprowadza do sukcesywnego złuszczania tych komórek.


Peeling kawitacyjny w domu: dla kogo polecany?


Peeling kawitacyjny przeznaczony jest dla osób, których skóra wymaga gruntownego oczyszczenia. Jeśli zmagasz się z martwym naskórkiem, zaskórnikami i niedoskonałościami to zabieg peelingu kawitacyjnego jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Urządzenie pomoże także osobom z cerą tłustą, trądzikową, poszarzałą i wymagającą dotlenienia. Regularne wykonywanie zabiegu usunie plamki i przebarwienia słoneczne, wyrówna koloryt skóry, poprawi mikrokrążenie przez co skóra nabierze zdrowego blasku. Urządzenie przeznaczone do peelingu kawitacyjnego oddziałuje również na nasze tkanki, co skutkuje pobudzeniem komórek do większej regeneracji, przyspieszeniem wymiany tlenowej, a także zwiększoną produkcją kolagenu i elastyny ( dzięki tym składnikom zachowujemy młody wygląd ). Peeling kawitacyjny stosuję się najczęściej w obrębie twarzy, jednak dzięki niemu możemy również zadbać o inne części ciała- plecy, dekolt, dłonie. Zabieg wspiera również leczenie blizn i rozstępów.

 

Peeling kawitacyjny w domu: ile to kosztuje?


Peeling kawitacyjny wykonywany w warunkach domowych to bardzo oszczędne rozwiązanie. Urządzenie do kawitacji zakupimy za ok. 150-250 zł- tyle co dwa zabiegi peelingu kawitacyjnego w gabinecie kosmetycznym. Aparat do peelingu kawitacyjnego jest lekki i poręczny. Z wyglądu przypomina nieco większy termometr, tyle, że z metalową końcówką- szpatułką.


Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?


Jeśli posiadamy już sprzęt do peelingu kawitacyjnego możemy zastanawiać się czy potrzebujemy czegoś więcej. Tak naprawdę do wykonania zabiegu brakuje nam jedynie wacików oraz płynu do nawilżenia skóry ( proces obowiązkowy, ponieważ wilgoć jest niezbędna by doszło do kawitacji ). Do zwilżenia twarzy możemy użyć toniku bezalkoholowego, wody różanej, soli fizjologicznej ( jeśli mamy wrażliwą cerę) lub zwykłej wody przegotowanej lub źródlanej ( ważne by nie była bezpośrednio z kranu ).
Przed wykonaniem zabiegu zdejmujemy wszystkie elementy metalowe ( naszyjnik, kolczyki ) a następnie wykonujemy dokładny demakijaż twarzy ( jeśli w tym miejscu wykonujemy zabieg ). Następnie zwilżamy skórę nasączonym wacikiem i przesuwamy po niej szpatułką urządzenia, która powinna przyjąć kąt nachylenia około 45 stopni. Uwaga ! Gdy skóra podczas zabiegu wysycha trzeba stale zwilżać ją nasączonym wacikiem ! Co jakiś czas musimy także zbierać zanieczyszczenia, które zbierają się na szpatułce. Najlepiej mieć przygotowany drugi, suchy wacik. Nie wolno na dłużej zatrzymać szpatułki w jednym miejscu, ponieważ grozi to poparzeniem i uszkodzeniem naszej skóry. Ruchy urządzenia muszą być ciągłe, płynne i zdecydowane. Peeling kawitacyjny w warunkach domowych najlepiej wykonać przed lustrem, co pozwoli nam ominąć okolice ust i oczu, przy których skóra nie może być złuszczana tą metodą. Cały zabieg nie powinien przekroczyć 20 minut jeśli chodzi o twarz. Jeśli kawitacji poddajemy całe ciało maksymalny czas zabiegu wynosi ok. 1 godziny. Na sam koniec usuwamy wodą resztki zanieczyszczeń  i na skórę poddaną kawitacji nakładamy krem.


Peeling kawitacyjny w domu: kiedy efekty?


Już po pierwszym zabiegu z zastosowaniem urządzenia do peelingu kawitacyjnego możemy zaobserwować, że cera jest wyraźnie gładsza, rozjaśniona. Niedoskonałości twarzy są mniej widoczne. Skóra chłonie jak gąbka każdy nałożony po zabiegu krem.
Pełen efekt możemy zaobserwować po 10 zabiegach. W przypadku cery wrażliwej i delikatnej zabieg wykonujemy raz na dwa tygodnie. W przypadku cery ze skłonnością do zmarszczek, uszkodzonej promieniami słonecznymi, tłustej i poszarzałej zabieg zalecany jest co tydzień.


Peeling kawitacyjny w domu: najczęściej zadawane pytania.


Czy zabieg jest bolesny?

-Peeling kawitacyjny jest zabiegiem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania do wykonywania zabiegu?

-Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten typu zabieg. Przede wszystkim przeciwskazania to: niedoczynność i nadczynność tarczycy, nadciśnienie, problemy z krążeniem, zakrzepowe zapalenie żył, ciąża, ropne zaskórniki i stan zapalny ( mógłby doprowadzić do zakażenia), choroby nowotworowe, uczulenie na: stal nierdzewną, chirurgiczną. Peelingu kawitacyjnego nie można również wykonywać w trakcie infekcji, a także, gdy w tkankach obecne są ciała obce aktywne takie jak np rozrusznik serca, aparat na zęby, metalowe implanty.

 

Zobacz naszą ofertę urządzeń do wykonania peelingu kawitacyjnego klikając w poniższy baner !

peeling

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl