Zimowy harmonogram zabiegów kosmetycznych
Zimowy harmonogram zabiegów kosmetycznych

Harmonogram zabiegowy – zima

Tegoroczna zima jest wyjątkowo łagodna, jednakże w kosmetologii nie należy zwracać uwagi na ilość śniegu za oknem, a na poziom promieniowania ultrafioletowego (UV), które w Polsce jest najniższe od grudnia do lutego. W tym okresie można zdecydować się więc na mocniejsze zabiegi, po których należy unikać słońca.

Zabiegi kosmetyczne polecane zimą

W poprzednim artykule na blogu pisaliśmy o zabiegach, które bezproblemowo można wykonywać zimą. Tutaj przypomnimy ich listę:

  • peeling kawitacyjny,
  • mikrodermabrazja,
  • mezoterapia igłowa i bezigłowa,
  • mezoporacja,
  • zabieg z wykorzystaniem kwasów,
  • fotodepilacja i depilacja laserowa,

Niższe promieniowanie UV ułatwia i przyspiesza regenerację naskórka, więc miesiące zimowe są idealnym czasem na głęboko oczyszczające zabiegi. Oczywiście, nadal należy ograniczyć ekspozycję skóry na słońce, ale w tym okresie jest go mniej, a jego działanie nie jest zbyt intensywne.

Fotodepilacja

Jednym z polecanych zabiegów kosmetycznych na zimę jest fotodepilacja, czyli trwała depilacja. Jest to popularny zabieg o dużej skuteczności, ale wymaga odpowiednich przygotowań oraz właściwej pielęgnacji po pierwszej serii naświetlania. Zaleca się jego przeprowadzanie właśnie w miesiącach zimowych, ponieważ:

  • przed zabiegiem należy unikać opalania (i słońca w ogóle) przez okres od 2 do nawet 4 tygodni,
  • zabieg należy powtórzyć, zachowując wszystkie zalecenia.

Wiosna, lato, a nawet jesień to czas, w którym chętnie spacerujemy i łapiemy promienie słoneczne. W związku z tym konieczność zrezygnowania na kilka tygodni z tych przyjemności może być uciążliwa. Co więcej, nawet nieumyślne wystawianie skóry na słońce może uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu.

Jak przygotować się do fotodepilacji?

Jak wspomniano wyżej, fotodepilacja wymaga odpowiedniego przygotowania. Na około 2-4 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z kąpieli słonecznych, ponieważ opalenizna może skutkować podrażnieniami, a przede wszystkim utrudnić właściwe rozpoznanie fototypu skóry. A to jest kluczowe, gdyż pozwala dobrać odpowiednie parametry urządzenia oraz dostosować natężenie i częstotliwość zabiegów. Ważna jest także rozmowa ze swoją kosmetyczką, podczas której można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do fotodepilacji (np. ciąża, cukrzyca, choroby skóry itd.)

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po przeprowadzeniu pierwszej fotodepilacji (oraz każdej kolejnej) również należy wystrzegać się wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Ponadto niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja, w tym stosowanie odpowiednich balsamów łagodzących lub chłodzących. Odradza się używanie kosmetyków drogeryjnych, ponieważ po fotodepilacji skóra może być bardziej wrażliwa, a zawarte w kosmetykach substancje mogą działać drażniąco i zaburzać proces regeneracji. Po pierwszej fotodepilacji zanika ok. 20-30 procent włosków, a każdy kolejny zabieg poprawia ten współczynnik.

Podsumowanie

Zima mogłaby się wydawać nudnym okresem w kosmetologii, jednak nic bardziej mylnego. Grudzień, styczeń oraz luty to idealny okres na przeprowadzenie zabiegów, które wymagają długiej regeneracji lub ograniczenia działania naturalnego światła słonecznego. Warto więc wpisać w swój terminarz tego typu propozycje, aby podczas wakacji móc cieszyć się nieskazitelnie piękną skórą.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl