Wyposażenie salonu kosmetycznego
Wyposażenie salonu kosmetycznego

Wyposażenie salonu kosmetycznego

Salon kosmetyczny wymaga specyficznego wyposażenia, nie tylko w profesjonalne sprzęty do zabiegów, ale również różnego rodzaju meble i dodatki. Całość powinna być harmonijna i przemyślana, aby wzajemnie się uzupełniała. Tylko takie podejście pozwoli na stworzenie odpowiedniej atmosfery, która zachęci klientki do powrotu, a naszej załodze da satysfakcję i przyjemność z wykonywanej pracy. Co więc powinno znaleźć się w salonie kosmetycznym?

Meble do salonu kosmetycznego

Chociaż w salonie kosmetycznych sprzęty wykorzystywane do zabiegów są najważniejszym wyposażeniem, to wybór mebli jest nie mniej kluczowy. Fotele kosmetyczne, sofy lub krzesła w poczekalni, stoliki i lada są takimi elementami, które zwracają na siebie uwagę w pierwszej kolejności. Warto więc zadbać o to, żeby ich design był przyjemny w odbiorze i współgrał z ogólnym wystrojem wnętrza. Często dominującymi barwami są biel lub inne jasne odcienie, jednak nie jest to norma i można je przełamywać kontrastowymi kolorami (czerń, czerwnień itd.). Kolorystyka salonu powinna być jednak spójna i lekka w odbiorze, aby wprowadzała w przyjemny nastrój.

Sprzęty do salonu kosmetycznego

Sprzęty do zabiegów są zdecydowanie najważniejszym wyposażeniem salonu kosmetycznego, chociaż w większości przypadków nie są elementami dominującymi w wystroju. Nie oznacza to jednak, że ich wybór może być przypadkowy. Wprost przeciwnie – przemyślana kolorystyka i wygląd poszczególnych sprzętów sprawi, że całość będzie wyglądać jeszcze bardziej profesjonalnie.

Zakup konkretnego sprzętu do salonu kosmetycznego jest w dużej mierze uzależniony od rodzaju prowadzonych w nim usług. Gabinety skoncentrowane na makijażach zainwestują przede wszystkim w akcesoria do malowania oraz dobre kosmetyki. Jeśli dominującą usługą jest zdobienie paznokci to podstawą wyposażenia będą lampy UV oraz frezarki. Z kolei w salonach z bogatą ofertą zabiegów kosmetycznych limit dostępnych sprzętów jest wręcz nieograniczony – kombajny kosmetyczne, preparaty do dezynfekcji, masażery i różnego rodzaju kremy, żele, maski lub peelingi.

Częstym przypadkiem jest stopniowe rozszerzanie zakresu wykonywanych usług, więc warto z wyprzedzeniem zadbać o odpowiednią przestrzeń. Jeśli jest to niemożliwe, to rozwiązaniem może być inwestycja w sprzęty pełniące jednocześnie parę funkcji. Przykładem niech będą kombajny kosmetyczne, które posiadają od kilku do kilkunastu różnych opcji, więc za ich pomocą można wykonywać różnorodne zabiegi. Najmniejsze modele z powodzeniem można postawić na niedużej półce, która z pewnością zmieści się w każdym salonie kosmetycznym.

Dodatki i dekoracje do salonu kosmetycznego

Ostatnim elementem wyposażenia salonu kosmetycznego są dodatki i dekoracje. Wbrew pozorom są one bardzo ważne, ponieważ wpływają na ogólny obraz całości. Jest to niczym postawienie kropki nad i, oraz pokazanie naszym klientkom, że zależy nam również na przyjemnej atmosferze. Świetnie sprawdzają się wszystkiego rodzaju obrazy, ozdobne kamienie, wazony z sztucznymi kwiatami (sztuczne kwiaty są bezpieczniejszym wyborem, gdyż nie ryzykujemy czyimś uczuleniem) lub figurki. Oczywiście, tego typu akcesoria powinny pełnić rolę dodatków i nie dominować w wystroju, ponieważ wtedy osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w sprzęt audio lub ewentualnie radio, na którym można puścić muzykę relaksacyjną. Wykonywanie nawet najprostszych zabiegów w takim otoczeniu zrelaksuje klientki i sprawi im zdecydowanie większą przyjemność. A o to przede wszystkim tutaj chodzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl